۱۰ روند در مد و استایل مردانه ۲۰۲۴

این پیشنهادها اصلا عجیب و غریب نیستند، اما کمک می کنند که خوش تیپ و به روز دیده شوید.

با فرا رسیدن سال ۲۰۲۴ میلادی شاهد تغییراتی در سبک و مد لباس پوشیدن افراد خواهیم بود.  مد روز فعلی در راستای سلیقه کسانی است که لباس های راحت تر و ساده تر را می پسندند.

البته پیروی چشم بسته و دیکته شده از مد روز چیز خوشایندی نیست و افرادی که بیش از حد پیرو مد هستند، معمولا بی اصالت به نظر می رسند. با این حال، به روز بودن و همراه شدن با روح کلی زمانه خوب است. شناخت مد و روندهای روز باعث می شود تا ظاهر و احساس بهتری داشته باشید. هرچند، باز هم تاکید می کنیم که اصالت از هر چیزی مهم تر است و باید چیزی را بپوشید که برای شما مناسب است و به شما می آید.

میشل استفانوف، روزنامه نگار «منز ژورنال»، است و طی سالیان گذشته در موضوعات مختلف مربوط به مد و استایل مردان برای مجلات تخصصی و شناخته شده نوشته است. او در مطلبی که برای «منز ژورنال» نوشته، به روندهای مد و استایل مردانه سال ۲۰۲۴ برای مردان پرداخته است.

شلوار جین آزاد به جای شلوار جین تنگ

شلوار جین تنگ نه تنها ناراحت کننده است، بلکه ۱۰ سال پیش در قفسه های شلوار جین غالب بود. به جای شلوار تنگ، دنبال شلواری باشید که پاچه های آن از بالا به پایین تقریبا هم عرض هستند تا فضای بیشتر، و هم زمان تیپ شیک تری داشته باشید. من به شخصه کمی جمع و جور بودن شلوار را دوست دارم، به شرطی که به قدر کافی فضای آزاد داشته باشد.

بوت پنجه گرد به جای بوت چلسی نوک تیز

حدود هفت سال پیش، جایی نبود که بوت های چلسی نوک تیز دیده نشود و اغلب هم با یک شلوار چسبان پوشیده می شد. این یک استایل همیشه مد است، اما در فضای مد ساده و راحت فعلی، ممکن است زیادی شیک و لوکس باشد. درعوض، بوت های چلسی با نوک گردتر که در چند سال گذشته شاهد ظهور مجددشان بوده ایم پیشنهاد می شوند. این بوت ها که همیشه و همه جا قابل استفاده اند به خوبی با شلوار راسته یا آزاد ست می شوند. ناگفته نماند که این بوت ها در آب و هوای نامساعد هم بیشتر دوام می آورند.

کاپشن خلبانی چرمی به جای کاپشن موتورسواری

کاپشن موتورسواری چرمی را نمی شود نادیده گرفت، اما، دیگر خیلی عادی شده است. به جای آن می توانید یک کاپشن خلبانی همه کاره را امتحان کنید. یک کاپشن خلبانی چرم هم مانند کاپشن موتورسواری ذاتا همیشه مد است، اما زیبایی شناسی پخته تر و ظریف تری دارد که به واسطه آن بدون زحمت با هر لباسی ست می شود. کاپشن خلبانی که مانند بسیاری از لباس های مردانه دیگر ریشه در تاریخ نظامی دارد، جایگزینی مطلوب برای همتای موتورسواری خود است.

توجه کنید که این دو مدل بسیار به هم شبیه هستند و مهم ترین تفاوت آنها در نوع یقه است. یقه کاپشن خلبانی معمولا گرد یا کم عرض است، در حالی که کاپشن موتورسواری یقه بلندتر و بزرگ تری دارد که پوشش بیشتری برای گردن فراهم می کند.

کت بدون ساختار به جای کت اپل دار

کت بلیزر مناسب، عنصری اساسی در کمد لباس مردانه است و تناسب و هماهنگی آن با دیگر لباس ها ویژگی کلیدی آن است. کت بلیزر شق و رق، ا‍پل دار و خط دار این تصور را ایجاد می کند که از یک دست کت و شلوار رسمی، کت را برداشته اید و با شلوار جین یا کتان ست کرده اید. به جای آن یک کت بلیزر بدون خط و بدون ساختار را انتخاب کنید. این کت ها ساده و بدون هیاهو هستند، بهتر به قالب تن می نشینند، و از شلوار پارچه ای گرفته تا جین به خوبی با همه چیز ست می شوند.

اگر به جای جنس صاف و براق از مدلی که بافت برجسته تری دارد استفاده کنید، بهتر هم می شود. همین طور مدل های با دو ردیف دکمه جذاب تر از یک ردیف دکمه اند.

از هر اکسسوری یکی، نه بیشتر

در مورد لوازم جانبی (اکسسوری)، معمولا می گویند هرچه کمتر باشد بهتر است. برای بیشتر مردان، این اصل به طور ویژه در مورد استفاده از جواهرات صدق می کند. اینکه افرادی مانند جانی دپ چندین انگشتر و دست بند به دست می کنند، به برند منحصر به فرد آنها بازمی گردد و قرار نیست همه شبیه او باشند. برای بیشتر مردان، قانون «از هر کدام یکی» را توصیه می کنم: یک دستبند، یک حلقه و یک گردنبند. این اکسسوری ها باید به عنوان چیزی که ۱۰ درصد بیشتر به کاراکتر، شخصیت و اصالت شما اضافه می کنند، دیده شوند، نه اینکه به شخص و تیپ شما غالب شوند.

کت چور به جای اوورشرت

اشتباه نکنید، من اوورشرت را دوست دارم. با این حال، یک کت چور به بخشی اساسی در کمد لباس هر مردی تبدیل شده است و مطمئناً شایسته این جایگاه است. کت روزمره، کت کارگری یا کت چور (chore jacket) یک کت نمادین فرانسوی است که معمولاً به رنگ آبی نیلی است. این کت که ریشه در کت های کارگران و کشاورزان قرن نوزدهم فرانسه دارد، طراحی ساده ای دارد که باعث می شود با هر لباسی ست شود و حس راحتی می دهد.

جیب های پرشمار کت چور باعث می شود که کاربردی باشد و به خاطر سادگی، دوام و جذابیت تاریخی اش مشهور است. کت روزمره بین کت بلیزر و اوورشرت قرار می گیرد به طوری که از اولی راحت تر و از دومی رسمی تر است. این کت را می توانید هر روز و در تمام روز بپوشید.

ژاکت کاردیگان به جای ژاکت یقه هفت

در سال های اخیر ژاکت های یقه گرد بر دنیای مد تسلط داشته اند، به طوری که ژاکت های یقه هفت وقتی که روی پیراهن یقه دار قرار می گیرند کمی خفه به نظر می رسند و زمانی که با تی شرت همراه می شوند، شلخته جلوه می کنند. در این بین ژاکت کاردیگان گزینه ای است که می توان وارد لایه بندی لباس ها کرد.

کاردیگان ها اگرچه به صورت دوره ای مورد توجه قرار گرفته اند، اما در مجموع استایلی ماندگار دارند و می توان آنها را به عنوان یک پوشاک مردانه همیشه مد به رسمیت شناخت. چیزی که کاردیگان ها را متمایز می کند، هماهنگی آن هاست، یعنی هر اندازه که با پیراهن رسمی و کراوات بافتنی شیک می شود، با تی شرت هم به همان میزان جذاب است.

پولوشرت بافتنی به جای پولوشرت پیکه

پولوشرت بافتنی، ترکیبی از راحتی یک ژاکت بافتنی و شمایل یک پولوشرت یقه باز بدون دکمه، سالهاست که جزء اصلی کمد لباس مردان شیک پوش است. پولوشرت های بافتنی با الهام از زیبایی شناسی ماندگار دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰، فریبندگی و اشتیاق را با هم ترکیب می کنند. برای داشتن ظاهری شیک و آراسته می توانید این پولوشرت را با کت بلیزر ست کنید یا با شلوارک یا شلوار جین آزاد بپوشید. ابتدا مدل های تک رنگ را مدنظر داشته باشید، چرا که خود بافت و یقه توی چشم هستند، سپس سراغ طرح ها و نقش های متنوع تر بروید.

پیراهن ساده و مجلسی به جای پیراهن با طرح شلوغ

پیراهن یکی از واجبات کمد لباس مردانه است، اما الگوهای بیش از حد شلوغ مانند بته جقه باعث خستگی چشم می شوند. (البته پیراهن های راه راه و چهارخانه کم رنگ، سلیقه ای و همیشگی هستند.) یک پیراهن مجلسی ساده استایل شیک و بی دردسری را ارائه می دهد که هم به شلوار جین معمولی می آید و هم با کراوات بافتنی جور می شود. این لباس یک انتخاب ساده و در عین حال همه کاره است که آن را به یک گزینه مناسب در کمد لباس شما تبدیل می کند.

کفش راحتی پنجه گرد به جای کفش سگک دار

کفش های سگک دار همیشه جذاب بوده اند. با این حال، در دوره مد فعلی، ظاهر آنها ممکن است کمی بیش از حد لوکس و سلطنتی به نظر برسد. کفش چرمی انتخاب مناسبی است، اما نه هر مدلی. پنجه گردتر و کفی ضخیم تر، حس و حال مستحکم تر و و در عین حال راحت تری می دهد. سبک مورد علاقه من در پوشیدن این کفش ها، ست کردن آن با جوراب سفید و شلوار جین روشن است. البته، این مدل کفش در هماهنگی با لباس های دیگر فوق العاده عمل می کند و تقریبا به هر چیزی می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا