رونمایی سینمایی سلین از مجموعه لباس مردانه پاییز ۲۰۲۴ +ویدیو

هدی اسلامین مجموعه لباس مردانه پاییز 2024 خود برای برند سلین را در یک فیلم کوتاه سینمایی به نمایش گذاشت.

هِدی اسلامین، کارگردان هنری برند «سلین» با یک فیلم ۱۴ دقیقه‌ای خیره‌کننده که عمدتاً در «صحرای موهاوی» کالیفرنیای آمریکا فیلم‌برداری شده است، از مجموعه لباس مردانه پاییزه ۲۰۲۴ این برند رونمایی کرد.

اسلامین از «سمفونی فانتاستیک» (Symphonie Fantastique) هکتور برلیوز، آهنگساز فرانسوی سده نوزدهم برای موسیقی متن این فیلم کوتاه استفاده کرده است. این قطعه موسیقی باشکوه و عاشقانه، زمانی که اسلامین ۱۱ سال داشت در دل و جان او رخنه کرد و اکنون به این مجموعه دراماتیک که در رنگ‌های سیاه، سفید و خاکستری با درخشش‌های طلایی و نقره‌ای در قاب تصویر جای گرفته، طنین انداخته است.

در حالی که موسیقی برلیوز (به رهبری لئونارد برنشتاین) در پس‌زمینه اوج می گیرد، چند بالگرد سیاه رنگ به سبک فیلم سینمایی «اینک آخرالزمان» بر فراز صحرا ظاهر می شوند.

البته این بالگردها به جای حمله، حامل یک «جوک باکس» (جعبه پخش خودکار موسیقی) با برند سلین هستند و آن را با دقت در میانه یک جاده‌ای بلند که از بیابان می‌گذرد، قرار می دهند. سپس، بالگردها جای خود را به کاروانی از کادیلاک های مشکی دهه ۱۹۶۰ و صفی از مدل های تنها که در جاده قدم می زنند می دهند.

اگرچه غلبه فضای خاکستری و حضور خودروهای مشکی حال و هوای مراسم تشییع پیکر را می دهد، اما یک حس تازگی و جوانی در مجموعه لباس ها وجود دارد. کت هایی که اسلامین طراحی کرده دوخت باریک و نزدیک به تن دارند، با آستین‌های آب رفته که درست بالای مچ قرار می گیرند. پیراهن‌ها یقه‌های سفید کوچکی دارند و کراوات‌ها نازک یا رشته‌ای اند که با یک گره پاپیونی بسته شده اند.

این طراح لباس گفت که در فکر «خیاطی دهه ۱۹۶۰ الهام گرفته از آنگلومانیای (تاثیرپذیری از انگلیس) قرن نوزدهم» بوده، یعنی همان کت های فراک، کت و شلوارهای سه دکمه و جلیقه‌های دست‌دوز از ابریشم و کشمیر.

دیدن همه این جزئیات در فیلم و از چنین فاصله ای دشوار است، اما روی حرف اسلامین که یکی از تأثیرگذارترین طراحان لباس مردانه هزاره جدید است، نمی توان حرفی زد. او حتی بر خلاف دیگران، مجموعه لباس خود را چند ماه پس از پایان هفته‌های مد اروپایی به نمایش می گذارد.

مجموعه لباس مردانه سلین از مجموعه های مد و لباس ۲۰۲۴ از اواسط تیرماه عرضه می شود.

اسلامین مانند همه کارگردانان خوب، شگفتی‌های زیادی را در فیلم کوتاه خود گنجانده است. آذرخش هایی از جزئیات درخشان همچون کت‌های طلایی یا نقره‌ای در آن جاده خلوت یا شنل کلاه‌دار تیره‌ای که با پولک های سیاه پوشیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا