۶ گام برای رشد سریع سبیل و حالت دادن به آن

سرعت بخشیدن به رشد سبیل ها با کمی رسیدگی کاملا ممکن است.

در یک پژوهش انجام شده، تقریباً ۸۰ درصد از مردانی که سبیل داشتند گفتند که با آن احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنند. با وجود این، طبق آمار درصد کمی از مردان روش های مناسب برای سبیل گذاشتن سریع را می دانند. اگر می‌خواهید سبیلتان به سرعت رشد کند و حالت مناسبی بگیرد، جک گیبسون، از آرایشگران برجسته لندن، در مورد کارهایی که باید یا نباید انجام دهید توصیه هایی دارد.

کوتاه نکردن را تمرین کنید

در حالی که رشد سبیل با سرعت بیشتر امکان پذیر است، اما این اتفاق یک شبه نمی افتد. به طور متوسط چهار هفته طول می کشد تا یک سبیل کاملاً فرم بگیرد، اما این زمان را می توان با نکات و ترفندهایی کوتاه کرد.

گیبسون می گوید: «سبیل هم مانند تمام موهای دیگر، از آسمان نمی آید. حداقل باید چند روز به آن فرصت دهید تا رشد کند و به محض اینکه نوک آن بیرون آمد، هر روز آن را شانه یا مسواک بزنید تا یاد بگیرد که در جهت درست رشد کند. این کار ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد، به خصوص در مراحل اولیه، اما بهتر است در اسرع وقت آن را انجام دهید.»

به یک سبک بچسبید

بهتر است که قبل از شروع، یک سبک را در ذهن داشته باشید. طی دهه ها بازیگران سینما و تلویزیون برخی از بهترین سبیل ها را پرورش داده اند، پس حتماً آن ها را بررسی کنید.

گیبسون می گوید: «زودتر انتخاب کردن یک سبک به این معنی است که دقیقاً می دانید برای چه چیزی تلاش می کنید. این بدان معناست که به خاطر هدایت کردن سبیل به مسیر اشتباه یا تراشیدن تصادفی نواحی اشتباه، زمان را هدر نمی دهید. هنگامی که یک سبک را در ذهن داشته باشید، دقیقاً می‌دانید که چه شکلی را انتخاب کنید، کدام تارهای رها شده را با گیره کنترل کنید و چه چیزی را از بین ببرید.»

افسانه ها واقعیت ندارند

برخلاف تصور رایج، تراشیدن سبیل در واقع باعث ضخیم‌تر شدن یا سریع‌تر شدن رشد سبیل نمی‌شود. در واقع، این تصور اشتباه عجیب از سال  ۱۹۲۸ توسط مطالعات بالینی رد شده است، اما حتی یک سده بعد، مردم همچنان به آن باور دارند. چرا؟ معلوم نیست!

گیبسون می گوید: «ایده زدن سبیل به طور منظم برای تقویت رشد آن یک افسانه است. با انجام این کار، فقط روند کار را کند می کنید. مطمئناً، کوتاه کردن انتهای سبیل و حفظ شکل آن خوب است ، اما هر چیزی بیشتر از آن به این معنی است که برای نشان دادن دسته ای که همیشه آرزویش را داشتید، مدت بیشتری انتظار خواهید کشید.»

آن را تمیز نگه دارید

یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که برخی افراد از گذاشتن سبیل خودداری می‌کنند این است که می‌تواند خارش زیادی داشته باشد. خوب، دلیل آن احتمالاً این است که آن را به اندازه کافی تمیز نگه نمی دارید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید همه چیز را بتراشید و از صفر شروع کنید، می توانید راه حل های دیگر را امتحان کنید.

گیبسون می گوید: «بدیهی به نظر می رسد، اما اگر بدانید تعجیب می کنید که چه تعداد از مردان آن طور که به موهای سرشان می رسند، به موهای صورتشان رسیدگی نمی کنند. شستن و حالت دادن به سبیل (و ریش) دو تا سه بار در هفته باعث تمیزی و نرمی آن می شود و از خشک شدن یا افتادن آن جلوگیری می کند.»

محصول خود را انتخاب کنید

علاوه بر تمیز نگه داشتن سبیل با شامپو و نرم کننده، محصولات دیگری نیز برای رشد سریع سبیل وجود دارند. برای حفظ شکل آن یک موم (وکس سبیل) خوب انتخاب کنید و به روغن ریش های مختلف نیز توجه کنید.

گیبسون می گوید: «روغن‌های ریش که حاوی ویتامین‌ها، روغن جوجوبا و روغن آرگان خالص هستند، می‌توانند با حفظ سلامت پوست و مرطوب نگه داشتن طبیعی پوست زیرین، رشد سبیل را تقویت کنند. این روغن باید حداقل دو بار در روز استفاده شود – یک بار صبح قبل از شروع روز و یک بار شب قبل از خواب. ممکن است در ابتدا کمی احساس چرب شدن داشته باشید، اما خیلی زود به آن عادت خواهید کرد.»

اندازه مهم است

هیچ چیز بدتر از این نیست که هفته ها و هفته ها منتظر بمانید تا در نهایت مقداری تار سبیل جوانه بزند، و بعد ببینید نازک و شکننده است. این نوع مو به راحتی می ریزد و می شکند، و این یعنی که باید به حالت اول برگردید. با این حال، برای افزایش ضخامت سبیل می توانید کارهایی انجام دهید.

گیبسون می گوید: «مطمئن شوید که ویتامین سی کافی در رژیم غذایی خود دریافت می کنید. پژوهش ها نشان داده است که حداکثر ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین سی در روز می تواند موهای شما را به میزان قابل توجهی ضخیم تر کند. پروتئین نیز در اینجا نقش اساسی ایفا می کند، زیرا کراتین باعث رشد مطلوب می شود. اگر تمام این نکات و ترفندهای ساده را رعایت کنید، در کمترین زمان سبیل هایی خواهید داشت که تا بناگوشتان می رسد!»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا