چرا مردان با ریش برای زنان جذاب‌تر‌اند؟

یک باور عمومی وجود دارد که مردانی که ریش یا ته ریش دارند برای زنان جذاب تر از مردانی هستند که ریش خود را می تراشند.

این که چرا مردان ریشو جذابیت بیشتری دارند دلایل مختلفی دارد. برخی از جنبه های علمی به این موضوع پرداخته اند و برخی دیگر بر روابط اجتماعی و مد روز تاکید می کنند.

در این مطلب به این موضوع می پردازیم که چرا ریش یا ته ریش داشتن می تواند به جذابیت مردان منجر شود. پس از خواندن این مطلب شاید بیشتر به بلند کردن ریش و سبیل علاقه مند شدید.

ریش باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید

یک نظرسنجی انجام شده در آمریکا نشان داد که ریش و سبیل داشتن می تواند به افزایش اعتماد به نفس فرد منجر شود. ریش یک نشانه باستانی از بلوغ، قدرت، مردانگی و سایر ویژگی های مثبت مردانه هستند و وقتی به چهره ریش دار خود در آینه نگاه می کنید، می تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.

مطالعات نشان می دهد که داشتن ریش موجب ترسیدن سایر مردان می شود و رفتارهای سلطه جویانه آنها را نسبت به شما کاهش می دهد و در نتیجه رفتارهای سلطه جویانه ناخودآگاه شما را افزایش می دهد. به عبارت روشن تر، ریش به شما کمک می‌کند تا وارد یک چارچوب بسیار مطمئن‌تر شوید.

اعتماد به نفس برای جذب بسیار مهم است. این چیزی است که هر کسی از شریک زندگی اش می خواهد و از طرف دیگر، به شما اجازه می دهد راحت تر خود خودتان باشید. وقتی احساس اعتماد به نفس می کنید، اجازه می دهید تا واقعیت شما با تمام شکوهش نمایان شود.

ریش، صورت شما را برجسته می کند

ریش می تواند ویژگی های برتر چهره شما را برجسته کند. به عنوان مثال، ریش به خاطر جایگاهی که روی صورت دارد، می تواند خط فک را برجسته کند و یک چهره سینمایی ارائه کند. خط فک قوی با سطح بالاتر تستوسترون مرتبط است و زنان از قبل برنامه ریزی شده اند (به لحاظ ژنتیکی) تا آن را جذاب بدانند.

ریش داشتن علاوه بر اینکه ویژگی‌های خوب صورت را برجسته می کند، این فایده را هم دارد که ویژگی های نامطلوب را می پوشاند. ریش می‌تواند به پوشاندن چانه ضعیف‌تر، جای جوش یا موارد دیگری که ممکن است باعث کاهش جذابیت شما شود کمک کند. این امر هم به افزایش اعتماد به نفس کمک می کند و بالاتر به اهمیت آن اشاره کردیم.

ریش نشان می دهد که مراقب خودتان هستید

پرورش ریش جذاب آسان نیست. اگر می خواهید ریش و سبیل تان به بهترین شکل دیده شود، باید غذاهای سالم بخورید و آب فراوان بنوشید، که به طور کلی به بهبود سلامت تان منجر می شود.

برای داشتن یک ریش زیبا، نگهداری منظم از آن ضروری است. اگر ریش خود را کوتاه نکنید، در نهایت ژولیده و غیربهداشتی به نظر می رسد.

داشتن ریش خوب به این معنی است که شما به سلامتی خود اهمیت می دهید و برای آن وقت می گذارید؛ دو ویژگی که جذابیت جهانی دارند.

ریش نماد مردانگی و موقعیت اجتماعی است

اگر خود را یک مرد واقعی می دانید، به ریش نیاز دارید. ریش و سبیل هزاران سال است که به عنوان نشانه های مردانگی مورد توجه قرار گرفته اند، و اگر ریش بگذارید، می توانید از این باور به نفع خود استفاده کنید.

بسیاری از زنان ویژگی‌های مردانه را بسیار جذاب می‌دانند، بنابراین اگر به دنبال جذب شریک زندگی هستید، برای ریش گذاشتن نباید تردید داشته باشید.

ریش که نشانه بلوغ و مردانگی است، می تواند حس امنیت را برانگیزد. تصور این که یک مرد ریشو مراقب و محافظ است، می تواند برای زنان جذاب باشد.

در مقابل، ریش نداشتن نشانه عدم بلوغ و در نتیجه فقدان مردانگی است و ریش نامرتب نشانگر جایگاه اجتماعی پایین است، زیرا از نظر تاریخی، تنها طبقات پایین‌تر ریش نامرتب دارند.

البته باید توجه کرد که روندهای مد و تصویرسازی های رسانه ای نیز در این برداشت ها نقش مهمی دارند و ممکن است در مکان ها و زمان های مختلف، ریش داشتن یا نداشتن معانی مختلفی داشته باشد.

دو تصویر با ریش و بدون ریش مهدی پاک دل در کنار هم
تفاوت قابل توجه چهره مهدی پاکدل با ریش و بدون ریش

ریش مردانه نشان دهنده صبوری و تعهد است

ریش مرتب یک شبه رشد نمی کند و نیاز به صبر، تعهد و ثبات دارد – ویژگی هایی که اغلب با بلوغ و مسئولیت پذیری همراه است. رشد و نگهداری ریش این ویژگی‌ها را به نمایش می‌گذارد و مردان ریش‌دار را برای کسانی که به دنبال یک همسر متعهد و مسئولیت پذیر هستند، جذاب می کند.

ریش می تواند نمادی از خرد و دانش باشد

ریش از نظر تاریخی با خرد و دانش پیوند داشته است. کهن الگوی پیرمرد خردمند با ریش بلند، در تمام فرهنگ ها وجود دارد و ناخودآگاه جمعی ما را فرا گرفته است. مردان ریش دار اغلب این تصور نمادین را ایجاد می کنند و برای کسانی که به دنبال مردی اندیشمند و دنیادیده اند، جذاب است.

ریش ویژگی های مردانه را برجسته می کند

ریش خط فک و گونه های مردانه را برجسته می کند که نشانه زیبایی کلاسیک مردانه است. ریش می تواند چهره را متحول کرده و آن را قوی تر و تراشیده تر نشان دهد. بنابراین، ریش با تقویت این ویژگی ها، در بسیاری از مردان موجب افزایش جذابیت می شود.

ریش شخصیت منحصر به فرد شما را نمایش می دهد

در دورانی که صورت‌های تراشیده رایج است، ریش داشتن بیشتر به چشم می آید. داشتن ریش و سبیل یک حس متمایز بودن و فردیت ایجاد کرده  و مردان ریشو را جذاب می کند.

ریش به مردان این فرصت را می دهد تا سبک شخصی و هویت منحصر به فرد خود را نشان دهند. ریش مردانه می تواند درهم، مرتب، نوآورانه یا ترکیبی خلاقانه باشد. این تنوع، بیشتر موجب جذب کسانی می شود که که برای سبک و استایل قوی و شخصی ارزش قائلند.

ریش می تواند برای سلامتی مفید باشد

ریش برای سلامتی فایده های خاصی دارد، مانند محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش، کاهش احتمال عفونت باکتریایی و حتی کمک به مبتلایان به آسم با فیلتر کردن گرد و غبار و گرده ها. این ها می تواند به طور ناخودآگاه بر جذابیت مردان ریشو بیافزاید.

نشانه های زیست شناختی ناخودآگاه

از دیدگاه تکاملی، ریش می تواند نشان دهنده وضعیت سلامت خوب و ژنتیک قوی باشد، زیرا به طور مستقیم با سلامت هورمونی مردان مرتبط است. این می امر تواند نشانه های زیست شناختی ناخودآگاه مربوط به انتخاب همسر را برانگیزد و به ایجاد جذابیت بیشتر منجر شود.

تصویرسازی در رسانه و فرهنگ

تاثیر رسانه ها و فرهنگ را نمی توان نادیده گرفت. مردان ریشو به عنوان قهرمان‌ها، دل ربایان و تأثیرگذاران به تصویر کشیده شده‌اند و باوری عمومی را شکل داده اند که ریش را با کاریزما، قدرت و جذابیت پیوند می زند.

تغییر روند مد

مد یک موجودیت همیشه در حال تکامل است. مد مربوط به ریش در چند سال گذشته شتاب بیشتری گرفته و منجر به تغییر معیارهای زیبایی اجتماعی شده است. این تغییر بر درک عمومی از ریش تأثیر گذاشته و امروزه افراد بیشتری آن را جذاب می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا