چگونه فریم عینک مردانه مناسب را انتخاب کنیم؟

یک راهنمای ساده و کامل برای انتخاب فریم عینک مردانه که به صورت شما بیاید.

فریم عینک مردانه مناسب نه تنها دید شما را بهبود می بخشد، بلکه شمایلی که دیده می شوید را هم تغییر می دهد.

به عنوان کسی که بیشتر عمرش را عینک زده است می توانم بگویم که بهترین راه برای یافتن یک عینک عالی، آزمون و خطا است. به نزدیکترین عینک فروشی بروید و سبک های مختلف را امتحان کنید. البته قبل از آن بهتر است با خواندن این مطلب اطلاعاتی اولیه راجع به فرم صورت خود و عینک مناسب آن به دستی بیاورید.

چیزی که با آن راحتید

هنگام انتخاب عینک همان اصولی را در نظر داشته باشید که در مورد چیزهای دیگر هم رعایت می کنید. اگر کمد شما به لباس های سبک کلاسیک متکی است، نقطه شروع انتخاب عینک باید فریم های با کیفیت در اشکال ساده و سنتی باشد. به دنبال جزئیاتی باشید که ظاهر را بهبود می بخشد، مانند پرچ های فلزی.

اگر سلیقه شخصی شما تنوع طلب است، سراغ مدل های مدرن تر و متفاوت برید. نکته کلیدی در اینجا تناسب است: بزرگترین اشتباه بسیاری از افراد استفاده از فریم هایی است که خیلی بالای بینی قرار می گیرد و ابروها را کاملاً می پوشاند و می تواند کمی عجیب به نظر برسد.

بخوانید: رنگ های مختلف عینک آفتابی کجا مناسب اند؟

شکل صورت خود را بشناسید

احتمالا مهم ترین چیزی که در انتخاب عینک باید در نظر گرفت این است که شکل فریم ها با شکل صورت بخواند. اگر صد درصد از شکل صورت خود مطمئن نیستید، جلوی آینه بنشینید و به خواندن این مطلب ادامه دهید.

راحتی، مهم ترین نکته در انتخاب فریم عینک مردانه است.

عینک مردانه مناسب صورت مربع

عرض صورت تقریباً به اندازه طول آن است، و دارای یک خط فک قوی و مشخص هستید. عینک گرد که تضاد خوبی با ویژگی های زاویه دار چهره تان دارد، احتمالا به صورت شما می آید. عینک های مربعی یا مستطیلی نیز ممکن است کارساز باشند، اما مراقب باشید که سرتان بیش از حد جعبه ای شکل نشود. از رنگ های روشن تر مانند پوسته لاک پشتی (قهوه ای مایل به قرمز) به جای مشکی استفاده کنید تا طرحی نرم تر داشته باشید.

عینک مردانه مناسب صورت گرد

عرض و طول مربع مانند، اما بدون فک مربع. باز هم بحث تناسب مطرح است: عینک های زاویه دار می توانند به گونه صورت پر، وضوح بیشتری اضافه کنند، اما این بدان معنا نیست که فریم های گردتر را نادیده بگیرید. فریم های سبک خلبانی احتمالاً خوب خواهند بود، اما فریم های دایره ای چندان خوب نیستند.

عینک مردانه مناسب صورت بیضی یا مستطیل

طول صورت بیشتر از عرض آن، با چانه گرد. خبر خوب: صورت شما تقریباً با هر چیزی متناسب است. مربع، گرد، سایز بزرگ. اگر احساس می کنید صورتی کشیده دارید، از عینک های مستطیلی باریک که باعث می شود چهره کشیده تر به نظر برسد، اجتناب کنید (اغلب این چیزها در ذهن خود ما هستند، اما منطقی است که آنچه در آینه می بینیم را بپذیریم). درعوض، می توانید یک عینک مدل کلاب مستر یا نیم فریم را امتحان کنید.

عینک مردانه مناسب صورت الماسی

طول صورت بیشتر از عرض آن است، با گونه های برجسته که به فک باریک تر منتهی می شود. انتخاب اشتباه با صورتی چنین تراشیده واقعا سخت است، اما فریم های سبک خلبانی با شکل قطره ای (که روی گونه فرو می رود) راه خوبی برای برجسته کردن گونه ها است.

عینک مردانه مناسب صورت مثلثی یا قلبی

اگر پیشانی تان به طور محسوسی از چانه تان پهن تر است، ارزش آن را دارد که به خط ابرو (شکلی که بالای فریم شما ایجاد می کند) توجه کنید. هر چیزی که خیلی صاف باشد، شکل صورت شما را اغراق آمیز می کند، بنابراین فریم های نرم تری را انتخاب کنید که توجه را به ویژگی های جذاب چهره شما جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا