قتل یک مرد توسط ربات در کره جنوبی

روز سه شنبه یک مرد حدودا 40 ساله توسط یک ربات که ظاهراً او را با یک جعبه اشتباه گرفته بود کشته شد.

به گفته رسانه‌های کره‌ای، این تکنسین در حال عیب یابی مشکل در حسگر ربات در یک مجتمع کشاورزی بود، تا پس از آن برنامه استفاده آزمایشی از این ربات آغاز شود.

در حالی که مرد در حال بررسی عملکرد حسگر الکترونیکی بود، ربات با استفاده از بازو و انبر قدرتمند خود او را گرفت و صورت و قفسه سینه او را له کرد. مسئولان بر این باورند که ربات این مرد را با یک جعبه محصولات غذایی اشتباه گرفته و سعی کرده او را بلند کند.

قربانی حادثه به بیمارستان منتقل شد اما بر اثر شدت جراحات وارده درگذشت.

این کارخانه کره ای حدود پنج سال است که از این ربات برای انتقال جعبه های مواد غذایی به روی پالت‌ها استفاده می‌کند و زمانی که کمبود نیروی انسانی وجود داشته باشد، بیشتر به کار می آید.

یکی از مسئولان این مجموعه صنعتی به خبرنگاران گفت که با تغییر در روند کار کارخانه برای کارآمدتر کردن ربات، لازم بود که آزمایشی صورت بگیرد که منجر به رخ دادن این حادثه شد. گفته می شود تکنسین کشته شده از کارکنان شرکت سازنده ربات بوده است.

این حادثه را نمی توان اولین حادثه ای دانست که توسط سامانه های خودران و ربات ها برای انسان رخ می دهد. ماه گذشته یک تاکسی خودران خالی با یک زن تصادف کرد و او را دنبال خود کشید. البته این زن چند ثانیه قبل با خودرویی تصادف کرده بود که یک انسان راننده آن بود و از صحنه فرار کرده بود.

پس از این حادثه، شرکت کروز که مالک این تاکسی خودران است، برای جلوگیری از اتفاقات مشابه، یک به روز رسانی تازه را برای تاکسی های خودران خود منتشر کرد.

در ماه های گذشته و با نمایان شدن پیشرفت های هوش مصنوعی و امکان ادغام آنها در ربات ها، بحث درباره آینده مشاغل و نیروی انسانی شدت گرفته است. همچنین رهبران فناوری بارها درباره خطرات بالقوه هوش مصنوعی و لزوم کنترل آن هشدار داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا