۱۰ نکته برای استفاده از تخفیف دیجی کالا در حراج جمعه سیاه

تخفیف دیجی کالا در حراجی جمعه سیاه فرصت مناسبی است با هزینه کمتر آنچه می خواهید را بخرید.

چند سالی است که به رسم کشورهای غربی حراج جمعه سیاه یا بلک فرایدی در ایران هم رونق گرفته است و فروشگاه های مختلف هچون دیجی کالا، تلاش می کنند تا با ارائه تخفیف های قابل توجه، مشتریان زیادی را جذب کنند.

نکته قابل تامل اینجا است که بلک فراید در کشورهای دیگر مصادف با روزهای پایانی سال نو است و طبیعتا برای مردمی که به دنبال خرید پوشاک نو، به روز کردن وسایل شخصی و خانه، یا خرید هدیه برای عزیزانشان هستند، این تخفیف ها یک فرصت عالی است. این در حالی است که حراجی جمعه سیاه هنوز ۴ ماه تا عید نوروز فاصله دارد و از این جهت بهتر است که حراجی مشابهی در ماه های بهمن و اسفند هم برگزار شود.

در هر حال، امسال هم دیجی کالا به عنوان بزرگ ترین فروشگاه آنلاین ایران وعده داده است که تخفیف های چشمگیری را در حراجی جمعه سیاه یا بلک فرایدی اعمال کند.

برای اینکه بتوانید از تخفیف دیجی کالا در جمعه سیاه استفاده مطلوب را ببرید، لازم است که نکاتی را در نظر بگیرید.

ساختن حساب در دیجی کالا

اگر تا کنون از دیجی کالا خرید نکرده اید، اولین کار این است ک یک حساب کاربری بسازید تا هنگام پر کردن سبد خرید بلک فرایدی یک مرحله پیش باشید. با توجه به این که در روزهای حراجی تعداد کاربران زیادی به سایت مراجعه می کنند، ممکن است که برای ساختن حساب با مشکلات بیشتری مواجه شوید. پس بهتر است که پیشاپیش برای ساختن حساب کاربری اقدام کنید.

تهیه کردن فهرست خرید بلک فرایدی

مشخص کنید که قصد خرید چه کالایی دارید. اگر یکی دو خرید بیشتر ندارید، کارتان چندان سخت نیست، اما اگر می خواهید برای زمستان ژاکت و پلیور بخرید، بخشی از سفره شب یلدا را تهیه کنید و اقلام مصرفی منزل را هم به آنها اضافه کنید، بهتر است یک فهرست داشته باشید. می توانید پیشاپیش کالاهایی که می خواهید را به فهرست علاقه مندی هایتان در سایت دیجی کالا اضافه کنید تا هنگام خرید وقت کمتری صرف جستجو و گشت و گذار کنید.

بخوانید: کت اسپرت، کت بلیزر و کت رسمی چه تفاوتی دارند؟

مشخص کردن بودجه

در کنار فهرست خرید، مشخص کردن بودجه نیز اهمیت بالایی دارد. آیا پول کافی برای خرید همه چیز دارید؟ شاید حقوق شما سر برج واریز نمی شود و مجبورید از کسی قرض کنید، از تسهیلات دیجی پی استفاده کنید، یا اینکه بین کالاهای مورد نیاز اولویت بندی کنید.

اگر بودجه محدودی دارید یا نمی خواهید بیش از حد هزینه کنید، مراقب باشید که تخفیف های شگفت انگیز کالاهایی که نیاز ندارید، وسوسه تان نکند. برای اینکه بعدا پشیمان نشوید بهتر است به فهرست خرید و بودجه تان سفت بچسبید.

فیلتر کردن و مرتب سازی کالاها

برای این که سریع تر به کالای مورد نظر خود برسید فیلترهای مختلفی در دسترس شما است. کالاها را بر اساس محبوبیت یا بیشترین فروش مرتب کنید تا ببینید بازار کدام را بیشتر پسندیده است. همچنین می توانید بر اساس بودجه تان، برند تولیدکننده، قابلیت های محصول، رنگ و جزئیات دیگر کالاها را محدود کنید تا سریع تر به نتیجه برسید.

مرتب سازی و فیلتر کردن کمک می کند تا در میان کالاهای کمتری بگردید.
مرتب سازی و فیلتر کردن کمک می کند تا در میان کالاهای پرشمار سردرگم نشوید.

بررسی قیمت های پیش از تخفیف دیجی کالا

بهتر است پیشاپیش دیدگاهی کلی نسبت به قیمت ها داشته باشید. این امر مخصوصا در مورد کالاهای گران قیمت و اجناسی که قیمت متغیر دارند مهم است. دیجی کالا در صفحه هر محصول یک نمودار قیمت یک ماهه دارد و می توانید بررسی کنید که آیا تخفیف اعمال شده روی همان قیمت معمول است، یا به تازگی فروشندگان قیمت را افزایش داده اند و بعد روی آن تخفیف اعمال کرده اند.

از سایت های دیگر مانند ترب و ایسام هم می توانید برای مقایسه قیمت کالاهای دیجی کالا و دیگر فروشگاه های آنلاین استفاده کنید.

بخوانید: راهنمای کامل انتخاب عطر مردانه گرم مناسب پاییز

مقایسه کالاها

ابزار دیگری که به شما کمک می کند تا خرید به صرفه تری داشته باشید، ابزار مقایسه کالاها است. در این بخش می توانید مشخصات دو تا چهار مدل مختلف از یک محصول، مثلا گوشی یا تلویزیون، را کنار هم قرار بدهید و با هم مقایسه کنید.

ابزارهای مختلفی در صفحه هر محصول وجود دارد که کار راحت می کنند.
کالاهای مختلف را مقایسه کنید، تاریخچه قیمت را بررسی کنید و کالا را به علاقه مندی ها یا لیست اضافه کنید.

امتیاز کالاها و نظرات کاربران

به جرات می توان گفت که بخش نظرات کاربران دیجی کالا یکی از بهترین راهنماها برای خرید مطمئن است. همان طور که از قدیم گفته اند، «هیچ بقالی نمی گوید که ماست من ترش است» و شما هم از توضیحات رسمی چیزی از نقاط ضعف کالا پیدا نمی کنید. بنابراین نظرات خریداران قبلی یک محصول و تصاویری که آنها گرفته اند به شما کمک می کند تا شناخت بهتری داشته باشید.

نظرات را یک بار بر اساس مفیدترین مرتب کنید تا یک دید کلی نسبت به کالا پیدا کنید. سپس جدیدترین نظرات را بررسی کنید که مطمئن شوید اخیرا مشکلی در محصول یا فروشگاه ارائه دهنده پیش نیامده باشد.

یک کاربر که قبلا محصولی را خریده است، نوشته است که از خرید خود مطمئن نیست.
نکته هایی در نظرات کاربران وجود دارد که تنها پس از استفاده کردن می توان به آن رسید.

فروشگاه های مختلف یک کالا

یکی از نکاتی که باید مدنظر داشته باشید این است که بسیاری از اجناس موجود در دیجی کالا توسط فروشندگانی غیر از دیجی کالا عرضه می شوند. بنابراین ممکن است برای یک محصول با قیمت های مختلف و حتی مشخصات متفاوت مواجه شوید. امتیاز فروشندگان و نظرات کاربران درباره کالاهای ارسال شده توسط فروشندگان مختلف کمک می کند که کمتر با جنس تقلبی یا مغایر مواجه شوید.

از آنجا که دیجی کالا به طور پیش فرض قیمت پایین تر را معیار قرار می دهد، برخی از فروشندگان ممکن است جنسی را هزار تومان ارزان تر از بقیه بگذارند تا فروش بیشتری داشته باشند، در حالی که شاید جنس های کمی گران تر، خدمات بهتری مانند ارسال سریع یا ضمانت طولانی تر ارائه دهند.

فروشندگان مختلف یک محصول قیمت ها و خدمات مختلفی ارائه می کنند و عملکردشان هم متفاوت است.
فروشندگان مختلف یک محصول قیمت ها و خدمات مختلفی ارائه می کنند و عملکردشان هم متفاوت است.

تخفیف های باورنکردنی را باور می کنید؟

مراقب باشید که هنگام خرید گول تخفیف های باورنکردنی را نخورید. اگر جایی با تخفیف خیلی زیاد رو به رو شدید با وسواس بیشتری آن را بررسی کنید. آیا همان کالایی است که می خواهید؟ شاید اندازه کوچک تری باشد یا سال تولیدش قدیمی تر باشد. البته در برخی وسایل مانند وسایل برقی خانه تفاوت چندانی بین مدل های سال های اخیر وجود ندارد و چه بسا که مدل ارزان تر هم کار شما راه بیاندازد.

یک اتفاق معمول هم در حراجی ها حضور برندهای ناشناخته است که تلاش می کنند از اشتیاق مردم برای فروش محصولات خود استفاده کنند. هرچند دیجی کالا برندهای متفرقه و غیراصل  را مشخص می کند، اما باز هم ممکن است در شلوغی حراجی جمعه سیاه، برخی از فروشندگان به دنبال سواستفاده باشند.

خواندن نظرات کاربران و جستجوی آن محصول در گوگل کمک می کند تا گرفتار اجناس مترقه یا مشکل دار نشوید.

بخوانید: ۱۴ مدل کلاه مردانه و موارد استفاده هر یک از آنها

ارسال باتاخیر کالا در جمعه سیاه

خود دیجی کالا می گوید که در حراجی جمعه سیاه به علت استقبال بیش از حد مردم، ممکن است کالای شما دیرتر از زمان مورد انتظار به دستتان برسد. برای این موضوع آماده باشید و اگر قصد خرید وسیله ای ضروری را دارید و می خواهید هرچه زودتر به دستتان برسد، بهتر است فکر دیگری کنید.

یادتان باشد که تخفیف حراج جمعه سیاه دیجی کالا تنها حراجی این روزها نیست. بسیاری از فروشگاه های آنلاین دیگر مانند فروشگاه اسنپ و همچنین فروشگاه و مغازه های سطح شهر هم تلاش می کنند تا از این مناسبت برای فروش کالاهای خود استفاده کنند. اگر قصد خرید دارید فرصت مناسبی است که با هزینه کمتر نیازهای خود را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا