۵ راه‌کار برای حفظ شارژ تلفن همراه

کارشناسان به هزاران دارنده اندروید و آیفون هشدار داده اند که هرگز ۵ اشتباه در شارژ باتری مرتکب نشوند. همچنین کارشناسان راهکارهای جدیدی برای جلوگیری از مصرف بیش از حد باتری در گوشی های آیفون و اندروید ارائه کرده اند.

به گزارش روزنامه سان، دارندگان گوشی های هوشمند از نکات متعددی مطلع شده اند که می تواند به حفظ عمر باتری دستگاه هایشان کمک کند. هنگامی که باتری دستگاه شما به سرعت تخلیه می شود، می تواند یک وضعیت ناامید کننده برای شما باشد. خوشبختانه راه های مختلفی وجود دارد که می توانید عمر باتری خود را افزایش دهید.

روشنایی پایین صفحه نمایش

میزان روشنایی بالای صفحه نمایش گوشی هوشمند می تواند باعث مصرف بالای باتری شود. بنابراین به کاربران توصیه می شود تا حد امکان روشنایی صفحه نمایش را در سطح پایین فعال کنند. این می تواند به عملکرد بهتر باتری گوشی هوشمند شما کمک کند و عمر طولانی تری داشته باشد. برخی از کارشناسان توصیه می کنند روشنایی صفحه نمایش را بین ۶۵ تا ۷۰ درصد نگه دارید زیرا این کار می تواند باعث صرفه جویی در مصرف باتری شود.برای تنظیم این مورد در آیفون، به Settings > Display > Brightness Level > تنظیم روشنایی صفحه با استفاده از نوار لغزنده بروید. در Android، برنامه تنظیمات را باز کنید > روی نمایشگر ضربه بزنید > روشنایی تطبیقی ​​را خاموش کنید و آن را به دلخواه تنظیم کنید.

حالت کم مصرف

اگر باتری شما کم است، می توانید از حالت کم مصرف استفاده کنید. حالت کم مصرف انرژی دستگاه شما را کاهش می دهد. برای روشن یا خاموش کردن حالت کم مصرف در آیفون خود، به Settings > Battery > Toggle Low Power Mode بروید. همچنین می‌توانید با کشیدن انگشت از صفحه اصلی به پایین و کلیک کردن روی نماد باتری، حالت کم مصرف را از مرکز کنترل روشن و خاموش کنید. برای انجام این کار در اندروید، به Settings > Tap Battery & device care > Tap Battery > Change power saving بروید.

حالت هواپیما

رفتن موقت به حالت هواپیما می تواند انرژی زیادی را در دستگاه شما ذخیره کند زیرا تمام ارتباطات بی سیم را غیرفعال می کند. حالت هواپیما در آیفون را می توان از طریق نماد موجود در مرکز کنترل گوشی فعال کرد.فقط انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید و نماد هواپیما را انتخاب کنید. برای روشن یا خاموش کردن حالت هواپیما در Android، برنامه تنظیمات را در دستگاه خود باز کنید. روی Network & Internet ضربه بزنید و سپس حالت هواپیما را روشن یا خاموش کنید.

کاهش زمان قفل خودکار

راه دیگری که می توانید در طول عمر باتری دستگاه خود صرفه جویی کنید، کاهش زمان قفل خودکار صفحه است. این برای زمانی اعمال می شود که از دستگاه خود استفاده نمی کنید و صفحه نمایش شما روشن است.

هرچه قفل خودکار گوشی شما بیشتر طول بکشد، باتری شما بیشتر دوام می آورد. برای انجام این کار در آیفون، به Settings > Display & Brightness > Auto-Lock بروید، سپس مدت زمان را انتخاب کنید. برای تنظیم آن در اندروید، می توانید به Settings > Display > Sleep Time بروید. کارشناسان توصیه می کنند زمان قفل خودکار گوشی خود را به حدود ۱۵ یا ۳۰ ثانیه کاهش دهید.

خدمات مکان یابی را خاموش کنید

بسیاری از برنامه‌های موجود در تلفن هوشمند شما در حین استفاده از آنها از موقعیت مکانی شما استفاده می‌کنند. با این حال، این سرویس اغلب باتری گوشی شما را خالی می کند و در نهایت عمر آن را کاهش می دهد.با خاموش کردن آن، نه تنها حریم خصوصی خود را ایمن می کنید، بلکه عمر باتری گوشی خود را نیز بهبود می بخشید. با رفتن به Settings > Privacy > Location Services می توانید ببینید کدام برنامه ها از موقعیت مکانی شما در آیفون شما استفاده می کنند. سپس می توانید خدمات موقعیت مکانی را به طور کامل خاموش کنید یا فقط در حین استفاده از برنامه اجازه دسترسی را بدهید. در اندروید، به تنظیمات > باز کردن شخصی > دسترسی به موقعیت مکانی ضربه بزنید. در بالای صفحه، «دسترسی به مکان من» را خاموش کنید.

عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا