۳ توصیه وارن بافت برای مشخص کردن مسیر موفقیت و شکست

نکات افسانه‌ای وارن بافت برای موفقیت فکر شما را درگیر می‌کند. سوال واقعی این است: آیا برای بهبود وضعیت خود از توصیه‌های او با کاربرد عملی پیروی می‌کنیم؟
به حداقل رساندن شکست‌های خود مستلزم اتخاذ تصمیمات خوب در مسیر موفقیت است. این همان چیزی است که بافت ده‌ها سال به ما توصیه کرده است که انجام دهیم، زیرا برای خود او مفید بوده است. سه تصمیم مهم وجود دارد که به نظر بافت می‌تواند مسیر زندگی را عوض کند. «مارسل شوانتز»، در مطلبی برای وبگاه «اینک» به این موارد اشاره می کند:

۱. موفقیت را با «کارت امتیاز درونی» خود تعریف کنید

زمانی که نقطه‌ای را برای اهداف خود تعیین می‌کنید، در دام اندازه گیری آن با معیار موفقیت دیگران نیفتید. به جای مقایسه کردن با اطرافیانتان، خودتان را با یکی از معروف‌ترین قوانین بافت بسنجید – «کارت امتیاز درونی» شما.

کارت امتیازی درونی معیار‌های شما را مشخص می‌کند- نه آنچه که دنیا به شما تحمیل می‌کند. این اصلی است که او از پدرش آموخته است. از اعماق درون می‌آید و حقیقت شما را می‌گوید. به این که شما چه کسی هستید و به طور طبیعی چگونه رفتار می‌کنید معنا می‌دهد و جهان را بر اساس ارزش‌ها و اعتقادات خود، نه دیگران، می‌بینید. به طور خلاصه، این شیوه مسیر مستقیم‌تر را برای رسیدن به موفقیت فراهم می‌کند، زیرا از دل می‌آید.

۲. راهنمایان را گرد خود داشته باشید

بافت بار‌ها به اهمیتی که منتور (راهنما، مربی) می‌تواند در پیشرفت شغلی افراد داشته باشد اشاره کرده است. بافت در دوران تحصیل در دانشگاه کلمبیا به اندازه کافی خوش شانس بود که بنجامین گراهام را به عنوان معلم و مربی داشت. بافت در پیشگفتار کتاب  «تحلیل امنیت» می‌نویسد که گراهام «زندگی من را تغییر داد.»

فراتر از آن، بافت همیشه توصیه کرده است که موفقیت به احاطه کردن خود با افراد مناسب متکی است. او می‌گوید: «همراهانی را انتخاب کن که عملکردشان از تو بهتر است و [ناخودآگاه] به آن سمت خواهی رفت.»

این یک درس خوب در مورد پذیرش ویژگی‌های افراد موفق است که از ما جلوتر هستند، زیرا وقتی این کار را انجام می‌دهید، نفوذ و شبکه خود را افزایش می‌دهید.

همانطور که معروف است، ما میانگین پنج نفری هستیم که بیشترین زمان را با آن‌ها می‌گذرانیم. مطمئن شوید که با کسانی که به طور بالقوه می‌توانند به شما در یادگیری چیز‌های جدید، رشد و پیشرفت شغلی کمک کنند، معاشرت کنید.

۳. از اعتبار خود به هر قیمتی مراقبت کنید

یکی از تک جمله‌های بافت که باید برای رهبران کسب و کار مهم باشد، حقیقت را به خوبی بیان می‌کند:

«۲۰ سال طول می‌کشد تا اعتباری به دست بیاورید و پنج دقیقه طول می‌کشد تا آن را خراب کنید. اگر به این موضوع فکر کنید، کار‌ها را متفاوت انجام خواهید داد.»

این اظهارنظر بافت در مورد این است که مطمئن شوید به ارزش‌های خود وفادار می‌مانید، حتی زمانی که با موقعیت‌های چالش برانگیز و استرس‌زا مواجه می‌شوید، زیرا کسب و کار پر از تصمیم‌های سخت است. معروف است که بافت به مدیرانش می‌گوید هر اقدامی را که انجام می‌دهند مورد قضاوت انجام دهند، زیرا نمی‌توانند از دست دادن اعتبارشان را تحمل کنند.

وارن بافت همچنین دریافته است که تمام تصمیمات رهبری هوشمند و تجاری بر اساس صداقت بنا شده است، چرا که تقریباً غیرممکن است بدون صداقت شهرت خوبی کسب کنید و به موفقیتی که در دراز مدت می‌خواهید دست پیدا کنید.

پارسینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا