سایه سنگین رکود بر سر بازار خودرو

فعالان بازار خودرو اعتقاد دارند که با وجود کاهش قیمت‌ها، اما در بازار خریداری وجود ندارد.

سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران درخصوص وضعیت فعلی بازار می‌گوید: بازار خودرو در رکود کامل است، مشتری کمتر مراجعه می‌کند و معاملات تقریبا صفر است.

آن‌طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد، از ابتدای امسال تاکنون قیمت پراید ۱۵۱ در حدود ۳۰ میلیون تومان ارزان شده است. این خودرو در حال حاضر ۲۶۰ میلیون تومان قیمت دارد. اگرچه این خودرو در ۲۱ فروردین ماه تا حد ۳۲۰ میلیون تومان هم بالا رفت و اگر بخواهیم قیمت‌ها را با این تاریخ مقایسه کنیم، پراید ۱۵۱ تاکنون در حدود ۶۰ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است.

پژو۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز از ابتدای سال تاکنون کاهش ۱۲۰ میلیون تومانی قیمت را تجربه کرده است. این خودرو هم‌اکنون در بازار ۵۲۰ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت پژو۲۰۶ MC اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز از ۹۵۰ میلیون تومان در ابتدای سال، به ۷۲۵ میلیون تومان رسیده است. این خودرو یعنی تاکنون ۲۲۵ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است.

در این میان، پژوپارس LX مدل ۱۴۰۲ از ابتدای سال تاکنون ۱۰۵ تومان کاهش قیمت داشته و قیمت آن از ۷۱۰ میلیون تومان به ۶۰۵ میلیون تومان تغییر کرده است.

تارا اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ از ۹۴۰ میلیون تومان در ابتدای سال به ۷۸۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است. این خودرو یعنی ۱۶۰ میلیون تومان ارزان شده است.

تیبا صندوق‌دار SX بنزینی مول ۱۴۰۱ هم در طول این ۴ ماه ۳۰ میلیون ارزان شده و در بازار ۳۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است.

اما دناپلاس اتوماتیک توربو مدل ۱۴۰۲ در طول ۴ ماه گذشته ۱۹۰ میلیون تومان ریخته است و در بازار ۸۱۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است.

راناپلاس مدل ۱۴۰۱ در حال حاضر در بازار ۴۷۵ میلیون تومان قیمت دارد. این خودرو از ابتدای سال تاکنون ۱۲۵ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است.

خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا